Feb
|
Mån
|
26
|
18:00 – 19:30
|
Måndagsträning
Öppet hus på måndagskvällar.
|
|
|
Tis
|
27
|
|
|
Ons
|
28
|
|
|
Tor
|
29
|
|
Mar
|
Fre
|
1
|
|
|
Lör
|
2
|
|
|
Sön
|
3
|
10:00 – 12:00
|
valpkurs start
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Linda Knutsson
|
|
|
Mån
|
4
|
18:00 – 19:30
|
Måndagsträning
Öppet hus på måndagskvällar.
|
|
|
Tis
|
5
|
|
|
Ons
|
6
|
|
|
Tor
|
7
|
09:30 – 12:30
|
dagligledigträff
Ewa Andersson o Lena Bergman
|
|
|
Fre
|
8
|
|
|
Lör
|
9
|
|
|
Sön
|
10
|
10:00 – 12:00
|
valpkurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Linda Knutsson
|
10:00 – 12:00
|
Specialsök nybörjare
Extra träningstillfälle med specialsöket Anna-Karin Johansson och Saga Ljungqvist
|
|
|
Mån
|
11
|
18:00 – 19:30
|
Måndagsträning
Öppet hus på måndagskvällar.
|
|
|
Tis
|
12
|
|
|
Ons
|
13
|
17:30 – 19:45
|
allmänlydnadspasset kursstart
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
|
|
|
Tor
|
14
|
09:30 – 12:30
|
Dagledigträff
Ewa Andersson o Lena Bergman.
|
|
|
Fre
|
15
|
|
|
Lör
|
16
|
|
|
Sön
|
17
|
10:00 – 12:00
|
Upptaktsmöte nybörjarkurs viltspår söndagar
Viltspårkommittén.
|
10:00 – 12:00
|
valpkurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Linda Knutsson
|
12:00 – 14:00
|
Upptaktsmöte fortsättningskurs viltspår
Viltspårkommittén.
|
|
|
Mån
|
18
|
18:00 – 19:30
|
Måndagsträning
Öppet hus på måndagskvällar.
|
|
|
Tis
|
19
|
|
|
Ons
|
20
|
17:30 – 19:45
|
allmänlydnadspasset
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
|
|
|
Tor
|
21
|
09:30 – 12:30
|
Dagledigträff
Ewa Andersson o Lena Bergman.
|
|
|
Fre
|
22
|
18:00 – 20:00
|
Bruksspår
Instruktörer: Gunnar Wandel och Ewa Andersson
|
|
|
Lör
|
23
|
09:00 – 13:00
|
bruksspår
spårning i skogen Instruktörer: Gunnar Wandel och Ewa Andersson
|
|
|
Sön
|
24
|
09:00 – 13:00
|
viltspårskurs Söndag nybörjare
spårning ute i skogen Instruktörer: Fredrik Söderstedt, Tomas Palmberg, Rolf Karlsson, Gert-Ove Göransson och Agnes Rostedt.
|
09:00 – 13:00
|
Viltspår Fortsättning
Spårning i skogen Instruktörer: Anna-Karin Johansson, Saga Ljungqvist, Emma Lundberg, Axel Nilsson & Thomas Flor
|
10:00 – 12:00
|
valpkurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Linda Knutsson
|
|
|
Mån
|
25
|
18:00 – 19:30
|
Måndagsträning
Öppet hus på måndagskvällar.
|
|
|
Tis
|
26
|
|
|
Ons
|
27
|
17:30 – 19:45
|
Allmänlydnadspasset
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
|
|
|
Tor
|
28
|
09:30 – 12:30
|
Dagledigträff
Ewa Andersson o Lena Bergman.
|
|
|
Fre
|
29
|
10:00 – 13:00
|
Specialsök
Hej!
Specialsök med färdiga sök mellan 10-13.
|
|
|
Lör
|
30
|
09:00 – 13:00
|
Bruksspår
spårning i skogen Instruktörer: Gunnar Wandel och Ewa Andersson
|
|