Kalender Maj

Apr Mån 25
18:00 - 20:00
Frivilligträning MED skott (ojämn vecka)
Tis 26
18:00 - 20:15
Unghundskurs
Unghundskurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Ewa Andersson
18:30 - 20:45
Agility fortsättning
Agility fortsättningskurs
instruktör: Katja Petäjäjärvi
Ons 27
17:30 - 20:30
Valpkurs
Valpkurs 1 17.30 - 19.00 och Valpkurs 2 19-20.30
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
Tor 28
18:30 - 20:30
rallylydnad fortsättning
Fortsättningskurs Rallylydnad
Instruktör: Victoria Ekfeldt och Sandra Varpula Gustavsson
18:30 - 20:30
Dragkurs Fortsättning
Fortsättningskurs i Drag
Instruktör: Sverker Björk och Eddy Kustermanns
Fre 29
18:00 - 23:00
Klubbstugan upptagen
Lör 30
07:00 - 23:00
Klubbstugan upptagen
09:00 - 14:00
Dragkurs Fortsättning
Fortsättningskurs i Drag
Instruktör: Sverker Björk och Eddy Kustermanns
Attila-Draget
09:00 - 18:00
"Träningsdag för hovawart" bokat av Ewa Andersson
10:00 - 14:00
Viltspår Nybörjare Grupp 1
Viltspårskurs Nybörjare
Ansvarig instruktör: Cecilia Jonsson
Är ej i klubbstugan
Maj Sön 1
07:00 - 17:00
Klubbstugan upptagen
10:00 - 14:00
Viltspår Nybörjare Grupp 2
Viltspårskurs Nybörjare Grupp 2
Ansvarig instruktör: Fredrik Söderstedt
Är ej på klubben
Mån 2
Tis 3
18:00 - 20:15
Unghundskurs
Unghundskurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Ewa Andersson
Ons 4
17:30 - 20:30
Valpkurs
Valpkurs 1 17.30 - 19.00 och Valpkurs 2 19-20.30
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
Tor 5
18:30 - 20:30
Rallylydnad fortsättning
Fortsättningskurs Rallylydnad
Instruktör: Victoria Ekfeldt och Sandra Varpula Gustavsson
Fre 6
Lör 7
Sön 8
09:00 - 13:00
Viltspår Fortsättning
Viltspårskurs Fortsättning
Ansvarig instruktör: Lars-Erik Johansson/Sonny Bertilsson
Är ej på klubben
10:00 - 13:00
Städ-dag på Attila
Mån 9
18:00 - 20:00
Frivilligträning MED skott (ojämn vecka)
Tis 10
18:00 - 20:15
Unghundskurs
Unghundskurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Ewa Andersson
Ons 11
17:30 - 20:30
Valpkurs
Valpkurs 1 17.30 - 19.00 och Valpkurs 2 19-20.30
Instruktörer: Lena Bergman och Ewa Andersson
Tor 12
18:30 - 20:30
Rallylydnad fortsättning
Fortsättningskurs Rallylydnad
Instruktör: Victoria Ekfeldt och Sandra Varpula Gustavsson
Fre 13
Lör 14
10:00 - 14:00
Viltspår nybörjare Grupp 1
Viltspårskurs Nybörjare
Ansvarig instruktör: Cecilia Jonsson
Är ej i klubbstugan
Sön 15
07:00 - 18:00
Uthyrt till Dreverklubben Utställning
10:00 - 14:00
Viltspår Nybörjare Grupp 2
Viltspårskurs Nybörjare Grupp 2
Ansvarig instruktör: Fredrik Söderstedt
Är ej på klubben
Mån 16
Tis 17
18:00 - 20:15
Unghundskurs
Unghundskurs
Instruktörer: Sandra Varpula Gustavsson och Ewa Andersson
Ons 18
Tor 19
18:30 - 20:30
rallylydnad fortsättning
Fortsättningskurs Rallylydnad
Instruktör: Victoria Ekfeldt och Sandra Varpula Gustavsson
Fre 20
Lör 21
Sön 22
09:00 - 13:00
Viltspår Fortsättning
Viltspårskurs Fortsättning
Ansvarig instruktör: Lars-Erik Johansson/Sonny Bertilsson
Är ej på klubben
10:00 - 17:00
Utbildning på SBK Attila
Mån 23
18:00 - 20:00
Frivilligträning MED skott (ojämn vecka)
Tis 24
Ons 25
19:00 - 20:00
Styrelsemöte
Tor 26
10:00 - 17:00
Utbildning på SBK Attila
Fre 27
Lör 28
08:00 - 17:00
Stora planen uthyrd.
10:00 - 14:00
Viltspår nybörjare Grupp 1
Viltspårskurs Nybörjare
Ansvarig instruktör: Cecilia Jonsson
Är ej i klubbstugan
Sön 29
10:00 - 14:00
Viltspår Nybörjare Grupp 2
Viltspårskurs Nybörjare Grupp 2
Ansvarig instruktör: Fredrik Söderstedt
Är ej på klubben
Mån 30
Tis 31
Jun Ons 1
17:00 - 19:00
Nosarbetskurs
Nosarbetskurs med Saga Ljungqvist och Håkan Nordin
Tor 2
Fre 3
Lör 4